Nauka języka holenderskiego w Holandii | Nauka języka polskiego w Holandii | O mnie
15376
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-15376,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-13.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.5,vc_responsive
 

O mnie

O mnie

Nazywam się Monika Gajek. Języki zawsze były moją pasją. Z wykształcenia jestem magistrem filologii polskiej i licencjatem filologii angielskiej, studiowałam 6 lat metodykę nauczania języków. W tej chwili pasjonuje mnie powiązanie neuronauki, wiedzy o mózgu i procesów zapamiętywania oraz przyswajania wiedzy. Mam wieloletnie doświadczenie w uczeniu na wszystkich poziomach , we wszystkich grupach wiekowych, największa satysfakcję sprawia mi praca z dorosłymi, ponieważ w naturalny sposób otrzymuję od nich informacje zwrotną dotyczącą mojej pracy. To spotkanie partnerskie, nie lekcja. Jestem egzaminatorem OKE w zakresie języka angielskiego, pracowałam również z grupami przygotowującymi się do matury. Moją znajomość języka niderlandzkiego potwierdza egzamin NT2 programma II, który zdałam po 1,5 rocznym pobycie tutaj. Nieustannie się dokształcam. Swoją wiedzę zdobywałam na uniwersytetach w Katowicach, Opolu, Tilburgu i Amsterdamie, ale to nie znaczy, że ją przekazuję w sposób niezrozumiały lub niedostępny. Mówię językiem swoich klientów i dostosowuję metody do ich potrzeb. Jeśli będziesz chciał, będzie językoznawstwo i gramatyka z górnej półki, jeśli nie to będzie na „ chłopski rozum”.

V-Taal

W 2011 roku rozpoczęłam w Helmond działalność V-Taal, wciąż mam tam wielu zadowolonych klientów, obecnie pracuję również w Venlo, dla polskojęzycznych klientów z Niemiec. Uczę angielskiego, niderlandzkiego i polskiego. Oferuję także kursy dla firm i lekcje prywatne, na indywidualnie omawianych zasadach.

W wolnym czasie

Uwielbiam podróże, dobrą literaturę i muzykę. Od wielu lat medytuję, co daje mi dystans do własnych emocji, wolność wyboru zachowań w codziennych sytuacjach, radość i energię niezależnie od otaczających warunków. To taki mój skarb i szczęście.

Bardzo ważny jest dla mnie dobry kontakt z kursantami i nic nie cieszy mnie tak, jak ich szybkie postępy w nauce. Zależy mi na Twoim sukcesie, dlatego staram się podchodzić indywidualnie do klientów i ich potrzeb. W swojej pracy motywuję do nauki, a efekty oceniam według standardów europejskich. Używam metod i technologii ułatwiających naukę i zapamiętywanie. Pomagam przełamywać blokadę przed mówieniem w języku obcym, bo czasami wiedza jest w głowie, a język jakby zawiązany, wiesz o czym mówię?

Szkoły w których prowadzę zajęcia